Adhurues të horrorit mblidhuni këtu sepse ka nisur puna për “Scream 5”

By

“A ju pëlqejnë filmat horror?” Një trailer për pjesën e pestë të “Scream” ka mbërritur, duke premtuar një aventurë të re, të përgjakshme me personazhet e dashur.

Sidney Prescott i Neve Campbell, Gale Weathers i Courteney Cox dhe Dewey Riley i David Arquette janë kthyer për sulmin e përgjakshëm, së bashku me një kast të ri personazhesh, shumë prej të cilëve ndoshta nuk do të arrijnë deri në fund me një vrasës të ri të Ghostface.

Trailer hapet me një skenë që pasqyron hapjen ikonike të Drew Barrymore në “Scream” të vitit 1996, por këtë herë Ghostface i shkruan mesazhe të sapoardhurës Tara (Jenna Ortega) para se të çaktivizojë sistemin e alarmit, të hyjë në shtëpinë e saj dhe me sa duket ta vrasë.

Të porsaardhurit në film përfshijnë Jack Quaid, Melissa Barrera, Dylan Minnette, Mason Gooding, Kyle Gallner, Sonia Ammar, Mikey Madison, Jasmin Savoy Brown dhe Reggie Conquest.

Artikuj të ngjashëm