Adhurues të “E bukura dhe bisha”, kemi një super lajm për ju!

By

Filmi klasik i animuar i Disney, “Beauty and the Beast” është duke u shndërruar në një seri muzikore me tetë episoda për rrjetin Disney +.

Seriali është një parathënie e filmit të vitit 2017 dhe do të tregojë historinë para se Belle dhe Bisha të dashuroheshin.

Do të ndjekë Gaston (Luke Evans) LeFou (Josh Gad) dhe motrën e LeFou, Tilly (Briana Middleton).

“Për këdo që ka menduar ndonjëherë se si një i egër si Gaston dhe një budalla si LeFou mund të ishin bërë ndonjëherë miq dhe partnerë, ose sesi një magjepsëse mistike erdhi për t’i dhënë asaj magji fatale princit të kthyer në bishë, kjo seri më në fund do t’i sigurojë ato përgjigje dhe provokon një grup krejt të ri pyetjesh”, tha Gary Marsh, presidenti dhe shefi kreativ i Disney Branded Television, në një njoftim për shtyp.

Xhirimet pritet të fillojnë më 2022.

Artikuj të ngjashëm