Adelina Ismaili uron nga afër Ministren e re të Kulturës (FOTO)

By

Adelina Ismaili ka uruar nga afër Ministren e re të Kulturës, Vlora Dumoshin.

Këngëtarja shkoi për ta vizutuar në zyre dhe për t’ia dërguar një buqetë me lule.

“Sot, urova Ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për detyrën e re znj, Vlora Dumoshi.

Ministrja Dumoshi, do të lë trashegimin e mendjës së ndritur, në ndërtimin e kulturës, në stilin e lojes së sportit dhe në tingujt e rinisë, sepse në artin e shpirtit të saj lulëzojn këto bukuri”, ka shkruar Adelina.

Artistja tash e shumë vjet është përkrahese e Lidhjes Demokratike të Kosovës./Prive.al

Artikuj të ngjashëm