Adele po ndjek një karrierë të re!

By

Adele është gati të eksplorojë rrugë të reja karriere! Këngëtarja e talentuar zbuloi se dëshiron të ndjekë një diplomë në Letërsi Angleze pas qëndrimit të saj të shumëpritur në Las Vegas.

“Padyshim që ndihem sikur përdor pasionin tim për literaturën angleze në atë që bëj. Por edhe pse nuk është se do të vazhdoja të gjeja një punë nga diploma ime, do të doja të kisha shkuar në universitet, do të doja ta kisha pasur atë përvojë,” shpjegoi ajo.

Adele vazhdoi duke thënë se nëse nuk do t’ia kishte “ia dalë” karrierës së saj muzikore, do të ishte “padyshim mësuese. Mendoj se do të isha mësuese e anglishtes.

Artistja e njohur tashmë ka planifikuar se si do të ndjekë arritjen e saj të radhës. “Unë nuk do të shkoj në universitet, do ta bëj online dhe me një mësues, por ky është plani im për vitin 2025. Është vetëm për të marrë kualifikimet,” ndau ajo.

Fansat e këngëtares do të mund ta shikojnë atë në skenën në Las Vegas, me një seri shfaqjesh që nisin më 18 nëntor dhe 24 datave të riplanifikuara tashmë i janë shtuar tetë performanca të reja. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm