Adele ndihet e zhgënjyer për komentet e grave ndaj saj

By

Adele u ndje “e zhgënjyer” që gratë ishin ato që kishin “biseda më brutale” për humbjen e saj dramatike në peshë.

“Trupi im është objektifikuar gjatë gjithë karrierës sime”, tha fituesja e Grammy, 33 vjeç, në kopertinën e saj të Vogue botuar të enjten. “Nuk është vetëm tani. Unë e kuptoj pse është një tronditje”.

Në fillim të vitit 2020, Adele zbuloi se kishte humbur rreth 45 kilogramë pas stërvitjes gjatë një periudhe dy vjeçare.

Sidoqoftë, disa njerëz e akuzuan këngëtaren se dukej shumë dobët në atë kohë, ndërsa të tjerët thanë se ajo nuk duhej të ndihej nën presion për të humbur peshë.

“A jam i vetmi që më mungon Adele e vjetër ?!” një person shkroi në Twitter në maj 2020. “Ajo me të vërtetë nuk kishte pse të humbiste gjithë atë peshë. Kështu sic tashmë dukej kaq e mrekullueshme dhe me vetëbesim Noooo Adele”.

Adele tha për “Vogue” se ajo mori reagime për humbjen e saj në peshë.

Adele i tha Vogue, “Unë e kuptoj pse disa gra veçanërisht janë lënduar. Vizualisht unë përfaqësova shumë gra. Por unë jam akoma i njëjti person”.

“Dhe pjesa më e keqe e gjithë kësaj ishte se bisedat më brutale po bëheshin nga gratë e tjera për trupin tim,” shtoi ajo. “Unë u zhgënjeva shumë nga kjo. Kjo më lëndoi ndjenjat”.

Në kopertinën e saj amerikane Vogue, ajo tha se një pjesë e udhëtimit të saj shëndetësor filloi sepse shkuarja në palestër ndihmoi në lehtësimin e çdo mendimi të shqetësuar.

“U bë koha ime”, tha këngëtarja e “Someone Like You”. “E kuptova që kur isha duke stërvitur, nuk kisha asnjë ankth. Asnjëherë nuk kishte të bënte me humbjen e peshës”.

Adele filloi të punonte si një mënyrë për të lehtësuar ankthin e saj, jo për të humbur peshë.

Ajo shtoi, “Mendova, nëse mund ta bëj trupin tim të fortë fizikisht, dhe mund ta ndiej dhe ta shoh atë, atëherë ndoshta një ditë mund t’i bëj emocionet dhe mendjen time fizikisht të fortë”.

“Nuk ndihem në ankth, nervoz apo e tronditur”.

“Gjëja e fundit që më duhet është dikush që nuk e di se ku është, apo çfarë do”, përfundoi këngëtarja, “Unë e di se çfarë dua. Dhe unë me të vërtetë e di atë që nuk dua”.

 

 

Artikuj të ngjashëm