A lidhet largimi i Pete Davidson nga rrjetet sociale për shkak të Kanye West?

By

Pavarësisht pohimeve të Kanye West, Pete Davidson nuk e çaktivizoi llogarinë e tij të fundit në Instagram, për shkak të bulizmit kibernetik të reperit.

“Pete e fshiu IG-në e tij sepse menjëherë pas postimit të tij të parë ai filloi të merrte një lumë mesazhesh, pozitive dhe negative, duke i kujtuar pse nuk donte që mediat sociale të fillonin me të”, një burim i afërt tha për Pete Davidson.

“Pete është në mes të disa projekteve të mëdha filmike dhe dëshiron të vazhdojë të qëndrojë shumë i fokusuar në punën e tij dhe gjërat pozitive që ndodhin në jetën e tij,” vazhdoi burimi.

“Kanye nuk e largoi Pete nga rrjetet sociale”.

Pasditen e së enjtes, West hyri në llogarinë e tij në Instagram duke u mburrur se e kishte drejtuar Pete jashtë platformës.

“Ran Skete nga grami,” shkroi West, 44 vjeç. “Thuaji nënës tënde se të kam ndryshuar emrin për gjithë jetën”.

West i referohet Davidson si “Skete”.

Artikuj të ngjashëm