A është dedikim ‘Kanga jote’ e Butrintit ?!

By

Butrint Imeri, një ndër artistët e rinj më të pëlqyer të skenës muzikore shqiptare është sonte i ftuar në emisionin NIN të Klan Kosova.

Ai shpalosi projektin e ri ‘Kanga jote’ që është publikuar së fundmi dhe që po korr sukses të madh.

Butrinti tregoi se kënga i dedikohet ish të dashurës së tij me të cilën ai vetë ka ndërprerë lidhjen para rreth tetë muajve.

Për emisionin NIN ai tregoi se i dhimbset pak fakti se kjo lidhje ka dështuar.

Sipas këngëtarit, muzika ishte ajo që ndau rrugët e çiftit.

Vajza shqiptare duket se nuk i ka rezistuar famës së këngëtarit që tashmë është bërë shumë i pëlqyer nga gjinia e bukur gjithandej. /PRIVE.AL

Artikuj të ngjashëm