A e dini se ky DJ i famshëm dikur ishte në Kosovë?

By

Bëhet fjalë për DJ me famë ndërkombëtare Black Coffee i cili në vitin 2017 kishte vizituar Kosovën.

Ai është një DJ dhe producent nga Afrika e Jugut, emri i vërtetë i të cilit është Nkosinathi Innocent Maphumulo.

Image result for black coffee dj

Ai e filloi karrierën e tij rreth 1994 dhe ka lëshuar pesë albume si dhe një DVD Live.

Black Coffee  u bë e spikatur pasi morri pjesë në Akademinë Muzikore Red Bull të vitit 2004 të mbajtur në Cape Town. Në Shtator 2015, ai fitoi çmimin ” Breakthrough DJ of the Year” në DJ Awards në Ibiza.

 

Artikuj të ngjashëm