A e dini kush e bëri i pari shqiponjën me duar? – Ua tregon Yllka Kuqi

By

Tashmë është bërë traditë nga shqiptarët – shqiponja me duar.

Kudo, në fotografi, koncerte, festa të ndryshme, recitime nga fëmijët madje dhe në botë, shqiptarët kanë bërë shqiponjën për të treguar se sa krenarë ndjehen për këtë fakt.

Por a e dini kush e bëri i pari shqiponjën me duar? – Nëse jo, ua tregon Yllka Kuqi.

Babai i saj!!!

Zeqë Kuqi paska qenë njeriu i parë sipas këngëtares, i cili e bëri këtë gjest qysh në vitet e ’90-ta, atëherë kur edhe është dënuar shpesh nga regjimi serb.

Por, sipas Yllkës, babai i saj i cili ishte këngëtar ndërkaq sot është mjek, e kishte simbol përshëndetës në çdo performancë të tij.

Më poshtë mund ta shihni statusin e plotë të saj në lidhje me babanë./Prive.al  

Artikuj të ngjashëm