A do të ndërprisnit raportet me miqtë tuaj që refuzojnë të vaksinohen?

By

Në botën e sotme është shtuar edhe një ndasi shoqërore – ata që janë dhe ata që nuk janë vaksinuar.

Jennifer Aniston pranoi se kohët e fundit ka humbur disa miq që “refuzuan” ose “nuk zbuluan” statusin e tyre të vaksinimit kundër koronavirusit.

Here's How Much Jennifer Aniston and Other Actors Get Paid for Their Reruns

Aktorja 52-vjeçare ka qenë publikisht mbështetëse për distancimin shoqëror, duke mbajtur maska për të parandaluar përhapjen e virusit dhe duke u vaksinuar.

“Ende ka një grup të madh njerëzish që janë kundër vaksinimit ose thjesht nuk i marrin parasysh faktet,” tha Aniston për Instyle në një intervistë të botuar të martën. “Është një turp i vërtetë”.

“Kam humbur disa njerëz në rutinën time javore që kanë refuzuar ose nuk kanë zbuluar [nëse ishin apo jo të vaksinuar], dhe ishte për të ardhur keq,” shtoi ajo.

“Mendoj se është detyrimi juaj moral dhe profesional për të informuar, pasi ne nuk mund të testohemi çdo ditë”, këmbënguli Aniston. “Është e ndërlikuar sepse secili ka të drejtën e mendimit të tij – por shumë mendime nuk janë të bazuara në asgjë përveç frikës ose propagandës”.

Po ju, a do të distancoheshit nga miq dhe familjarë që refuzojnë të vaksinohen? /Prive.al

Artikuj të ngjashëm