A do të marrin pjesë Princi Harry dhe Meghan Markle në festën e organizuar për Princeshën Diana?

By

Duka dhe Dukesha e Sussex mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për të marrë pjesë në një festë në nder të Princeshës Diana.

Rreth 100 të ftuar, përfshirë Princin William dhe Elton John, pritet të marrin pjesë në festën, e cila fillimisht ishte planifikuar të mbahet për zbulimin e statujës së Princeshës Diana.

Festa do të zhvillohet në Pallatin Kensington të martën dhe Princi Harry dhe Meghan Markle po peshojnë nëse do të marrin pjesë apo jo, raporton The Sun.

Një burim i tha botimit: “Askush nuk e di se cili është vendimi i Harry, por ka zhurma se ai mund të vijë me Meghan dhe dy fëmijët e tyre”.

Kufizimet e udhëtimit janë hequr në të gjitha udhëtimet në Mbretërinë e Bashkuar nga SHBA, që do të thotë se Sussexes nuk do të duhej të karantinoheshin pas mbërritjes, por ndihmësit e pallatit thuhet se ende nuk janë vënë në dijeni të planeve të tyre.

Statuja e Princeshës Diana u zbulua në kopshtet e Pallatit Kensington në fillim të korrikut.

E porositur nga William dhe Harry për nder të nënës së tyre, e cila vdiq kur ishin vetëm 15 dhe 12 vjeç, ajo duhej të zbulohej para fundit të vitit 2017.

Ian Rank-Broadley, i cili skaliti statujën, tha më parë se puna e tij përshkruan Princeshën Diana në vitet ‘më të sigurta’ të jetës së saj që synon të pasqyrojë ‘ngrohtësinë, elegancën dhe energjinë’ e saj.

Princi Harry fluturoi në Mbretërinë e Bashkuar për t’u bashkuar me vëllain e tij William, në ceremoninë e zbulimit dhe në ditën kur ata u panë duke biseduar së bashku, ndërsa lanë mënjanë grindjen e tyre për të nderuar nënën e tyre në atë që do të kishte ditëlindjen e saj të 60 -të.

Statuja tregon Dianën e veshur me një bluzë të lëmuar, një rrip të gjerë dhe një fund, ndërsa duart e saj janë vendosur butësisht mbi shpatullat e dy prej fëmijëve – një djali dhe një vajze, me vajzën që mban dorën e princeshës.

Artikuj të ngjashëm