A do të garojë për kryeministër Memli Krasniqi? (VIDEO)

By

Ministri në largim i Bujqësisë, Memli Krasniqi, nuk ka pretendime për post më të qartë qeveritar, njëherë për njëherë.

Në një intervistë për emisionin Prive në Klan Kosova, ai ka thënë se tash për tash nuk e synon postin e shefit të kabinetit të shtetit.

“Jo domosdoshmërisht, dhe jo në këtë fazë, asnjëherë”, është përgjigjur Memli, i pyetur nëse do bëhet kryeministër.

Ndërsa, ka thënë se politikani më simpatik në Partinë Demokratike të Kosovës, është Kadri Veseli. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm