A do flasë Era shqip në mes të Rusisë? Rrëfehet këngëtarja

By

Këngëtarja Era Istrefi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në ceremoninë përmbyllëse të Botërorit në Rusi.

Në linjë direkte nga Presidenca e Shqipërisë krah z. Ilir Metës këngëtarja ka pranuar se do jetë në mbyllje.

Pyetur mbi faktin nëse do flasë shqip në këtë performancë për të shfaqur anën shqiptare, Istrefi u përgjigj: ‘Do e gjej mënyrën’.

Bazuar në kreativitetin e saj dhe aftësinë për t’u shfaqur me art, do jetë interesante për ta parë se si do sjellë një copëz shqiptare në Moskë, Era Istrefi. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm