57 vjeçare sot e 40 vjet në skenë – Urime ditëlindjen Shyhrete Behluli

By

Këngëtarja e famshme e muzikës popullore, Shyhrete Behluli, këtë të enjte feston ditëlindjen.

Behluli, një yll i muzikës popullore ka mbushur 57 vjet, kurse ka mbi 40 vjet në skenën muzikore shqiptare dhe këtë vit të lindjes e shënon me shumë suksese.

Më e freskët se asnjëherë e më në formë se kurrë, këngëtarja këtë vit jubilar po e shënon me suksese dhe me një familje të madhe.

E para që e ka uruar, është vajza e saj Engjëllusha e cila e postoi një fotografi të të ëmës gjatë një paraqitjeje publike skenike. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm