Ditë e rëndë për Angela Martinin: Ndahet nga jeta… (FOTO)

By

Modelja shqiptare Angela Martini ka përjetuar një episod të hidhur ditën e sotme.

Ajo është përballur me një ndarje nga jeta të një personi shumë të afërt dhe me peshë në jetën e saj, shoqes Marissa.

Lajmin e ka ndarë me ndjekësit vetë Angela përmes një postimi ku ka dedikim të ndjerë për mikeshën.

‘Këto janë fjalët më të trishat që kam dashur të shkruaj ndonjëherë. Engjëlli im mikja ime më e mirë, ajo që ishte më shumë se një motër për mua, është ndarë nga jeta. Marisa, 8 vite më parë kur u takuam, ti më ndryshove jetën. Më bëre më të fortë, më të mençur e plot vetëbesim. U bëra e fortë si një plumb falë teje. Jeta jote ishte një bekim, dashuria jote ishte përtej fjalëve dhe kujtimet e mia me ty u bënë një thesar për mua.

Unë do të jem përgjithmonë mirënjohëse për besnikërinë, bujarinë dhe dashurinë tënde! Mendimi i vetëm që më jep shpresë është se e di që gjithçka është e  përkohshme, pasi ne jemi të gjithë të përkohshëm në këtë botë. Prehu në paqe! Unë do të të dua përgjithmonë!’ – ka shkruar Angela krah fotos së mikes së saj. 

Ngushëllime! /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm