4 trendet e këpucëve dimërore që janë çuditërisht praktike

By

Këpucët elegante të dimrit mund të duken si një kontradiktë në vete. Kur temperaturat bien, ne nuk jemi të etur për ti mbathur stiletot sepse vjen dëbora dhe çizmet funksionale të dëborës janë ato për të cilat ne sakrifikojmë stilin.

Fatmirësisht në pistat e Prada, Bottega Veneta, dhe të tjerët, dizajnerët u jepnin përparësi këpucëve funksionale dhe nuk sakrifikuan stilin.

Revista Cosmopolitan ka intervistuar pesë gra që drejtojnë disa nga dyqanet më të mëdha – Nordstrom, Bloomingdales, MatchesFashion, Moda Operandi dhe Browns, përkatësisht – për të na dhënë një ide për trendet më të nxehta të këpucëve për sezonin më të ftohtë.

Ndiqini trendet kryesore më poshtë:

Deri te gjunjët

image

Çizmet ushtarake

PARIS_FASHION_WEEK_PFW_STREET_STYLE_SS20_DAY_2_by_TYLER_JOE_068

Animal Print

image

Këpucët ekstravagante

Street Style: September 18 - Milan Fashion Week Spring/Summer 2020

Artikuj të ngjashëm