Çifti i njohur në sheshin e xhirimit të filmit ‘Inferno’

By

Këngëtarja Venera Lumani pas angazhimit që kishte në ‘Kënga Magjike’ në kastin e jurisë për kategorinë ‘Neë Artist’ me të përfunduar festivali si duket ka vendosur t’i marr disa ditë pushime.

Vendi që ka vendosur ta vizitoj është Stambolli një destinacion shumë I vizituar kohëve të fundit nga ftyrat publike në vendin tonë.

E kur viziton një vend të ri ajo që të vie natyrshëm është eksplorimi i tij.

Një ndër vendet të cilat Venera ka vizituar është dhe ‘Basilica Cistern’ e cila bartë në vete një histori të lashtë që nga ndërtimi në shek. VI nga perandori Justiniani I.

Basilica zgjon interesim e ka turistë nga e gjithë bota, ndërsa tashmë është i njohur dhe për një arsye tjetër pasiqë skenat filmit ‘Inferno’ janë xhiruar pikërisht në këtë lokacion.

Filmi ‘Inferno’ ishte ai që e ka përmendur Venera në videon e ka publikuar, dhe duket se i ka lënë përshtypje që e ka shtyrë bukuroshen ta vizitoj këtë vend, e cila po qëndron disa ditë në qytetin e Stambollit nën shoqërinë e të dashurit Lind Islami. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm