A po e ndjen mungesën e bashkëshortes Ismet Peja?!

By

Këngëtari i cili na rriti të gjithëve me muzikën e tij suksesi i të cilit nuk nuk u zbeh kurrë dhe për shkak viteve të shumta në skenë.

Bëhet fjalë për legjendën e muzikës popullore Ismet Pejën i cili këtë javë ishte i ftuar në Prive ku na foli për historikun e fillimit të karrierës si artist.

Vështirësit e këtij udhëtimi të gjatë, kënaqësitë që i’a sjell muzika dhe si rrallë herë ai flet dhe për mungesën që ka pas humbjes së bashkëshortes së tij.

Për të zbuluar e rikujtuar dhe njëherë të gjitha këto ngjarje mund ta shikoni storien e përgatitur nga gazetarja Maki Bajrami. /Prive.al/

 

Artikuj të ngjashëm