Ironia e fatit: Miku i Ergit kishte nxjerrë në shitje motorin që i mori jetën

By

Përveç Ergit në aksidentin e mbrëmshëm humbi jetën edhe miku i tij Kejd Halili i cili ishte njëherit edhe ngasësi i motorit.

Kejdi ishte ishte djali i gazetares, poetes dhe pedagoges së njohur Erenestina Halili  e cila ka gjithashtu edhe një vajzë më të vogël.

Historia e trishtë e djemve dukej sikur mund të ishte shmangur. Një ditë më parë, Kejdi kishte nxjerrë një njoftim në internet ku shkruante se kërkonte ta shiste motorrin.

Targa e objektit të nxjerrë në shitje përkon me atë të publikuar nga autoritetet policore që ndodheshin në vendngjarje.

Mirëpo, ironia e fatit deshi që pak orë më vonë, ky mjet të merrte jetën e të dy të rinjve. /Anabel.al/

Artikuj të ngjashëm