Sa ka ndryshuar Dafina Zeqiri ndër vite?!

By

Ajo hyri në skenën muzikore shqiptare si një vajzë e re, etalentuar dhe pak e ndrojtur, por shumë premtuese për të ardhmen.

Është fjala për këngëtaren Dafina Zeqiri e cila që në fillim kishte ambicje të mëdha.

Kënga e parë debutuese me të cilën fitoi festivalin e këngës “Polifest” në vitin 2007 ishte kënga me titull “Rallë e përmall” me të cilën i’u hapën dyert për më tutje.

E më vonë pasoi edhe pjesmarrja në festivalin e njohur në shqipëri “Kënga Magjike” me këngën “Bateritë” prej nga mori pëlqimin e publikut.

Ndërsa në zemrat e fansave hyri në momentin kur tregoi talentin e saj në vallëzim me të cilin doli triumfuese karshi këngëtareve të mëdha të skenës, në garën e vallëzimit të emisionit “Op Labi Party”.

Për ecur më shpejtë drejtë famës asaj i ndihmuan edhe bashkëpunimet shumë të suksesshme që kishte me këngëtarin Blero me këngën “La vida loca”, dhe kënga tjetër “Shumë nalt” me Capital T dhe 2Po2.

Vitet kalonin dhe stili i saj po ndryshonte si në dukje, ashtu edhe në stilin e muzikës.

Kështu edhe pasoi albumi i saj i dytë i cili u promovua me këngën “Supernova” ku vërehej një ndryshim i madh në stilin e të kënduarit.

Pas pak kohëve ajo nxori edhe këngën “Tonight” në bashkëpunim me reperin Ledri Vula me të cilin në atë kohë ishte në lidhje, të cilët gëzuan sukses të jashtëzakonshëm.

E këto dy vitet e fundit Dafina është transformuar plotësisht. Mund të themi se tani po gëzon kulmin e karrierës dhe pjekjes profesionale. Dy këngët e fundit të publikuara janë kënga “Liri” së bashku me Mixey, dhe kënga “Na” me grupin Kaos.

Ajo falë talentit të saj sot po shijon epitetin e të qenurit njëra nga divat shqiptare të skenës muzikore.

Evoluimin e këngëtares ndër vite e tregojnë edhe fotografitë e mëposhtme./prive.al/

 

Image result for dafina zeqiri beforeImage result for dafina zeqiri beforeImage result for dafina zeqiri 2013

Image result for dafina zeqiri tonightImage result for dafina zeqiri tonightImage result for dafina zeqiri bloodahImage result for dafina zeqiri bloodah

 

Image result for dafina zeqiriImage result for dafina zeqiri

Image result for dafina zeqiriImage result for dafina zeqiri

 

 

 

Artikuj të ngjashëm