22 vjeçari i verbër dhe autik, Kodi Lee fiton “America’s Got Talent” (VIDEO)

By

Kodi Lee është fituesi i America’s Got Talent.

22 vjeçari, i cili është i verbër dhe autik, ishte një favorit i hershëm për të triumfuar.

Ai me shpejtësi shkoi në çerekfinale me gjyqtarët përfshirë Simon Cowell dhe aktoren Gabrielle Union.

Lee nuk e ndaloi asnjëherë ‘luftën’ për të dalë më i miri dhe ia doli.

Në natën finale, ai performoi krah këngëtares Leona Lewis dhe rrëmbeu zemrat e amerikanëve të cilët e shpallën fitues me votat e tyre.

Më poshtë mund ta shihni performancën magjike.

Artikuj të ngjashëm