26 vite karrierë për Mc Bekën!

By

Është ndër të parët që nisi të kultivojë hip-hop në trojet shqiptare.

Mc Beka me muzikën e tij përbën një ndër kujtimet e pakta të bukura për Kosovën e periudhës së errët të viteve të 90-ta.

E tani, Mc Beka shënon përplot 26 vite në skenë dhe ky moment është shënuar nga Ledri në Snapchat që ka postuar një foto me Bekën në një prej mbrëmjeve muzikore të mbajtura në Europë.

Ndryshe, Mc Beka përpos si DJ, vitin e kaluar u rikthye në skenë me këngën ‘Zhag’ e cila u pëlqye mjaft nga publiku. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm