10 vjet me Blerina Kllokoqi Rugova

By

U bënë 10 vjet të egzistimit të koleksioneve (kryesisht fustane) nga dizajnerja e njohur shqiptare, Blerina Kllokoqi-Rugova.

Ajo për shumë vjet ka dizajnuar veshje për emra të mëdhenj nga fusha e politikës por edhe artistë të njohur shqiptarë.

Mbrëmë, dizajnerja organizoi festë me sfilatë për nder të 10-vjetorit të punës së saj, që u mbajt në sheshin Ibrahim Rugova në Prishtinë.

Përveç familjes, të pranishëm ishin edhe shumë personazhe të njohura që ishin aty për të kremtuar bashkë me të.

Më poshtë ua sjellim disa nga dizajnet e  Blerinës të punuara përgjat viteve./Prive.al

View this post on Instagram

Hello from us……!

A post shared by Blerina Kllokoqi Rugova (@blerinakllokoqirugova) on

View this post on Instagram

@elia.zaharia.zogu në eventin "La Nuit des Etoiles" – Nata e Yjeve në Bruksel, Belgjikë, nën patronazhin dhe në prani të Lartësisë së Tij Princi Albert II i Monakos. Ngjarja kryesore e fundjavës ishte darka gala "La Nuit des Etoiles" në Pallatin Egmont e cila ishte organizuar nga Lartësia i Tij Mbretërore Charles- Philippe, Duka i Anjour, në mbështetje të "Fondacionit të Princit Albert II të Monakos". Veprimtaria u ndoq nga personalitete të artit dhe kulturës, politikës, gazetarisë dhe shkencës. Mysafirët Mbretërore ishin LTM Princi Albert II i Monakos, LS Princeshë Lea e Belgjikës, LT Princ Michel si edhe Nicolas dhe Alina të Rumanisë. Photos David Nivière all Rights Reserved

A post shared by Blerina Kllokoqi Rugova (@blerinakllokoqirugova) on

View this post on Instagram

#tb Viki in Red!

A post shared by Blerina Kllokoqi Rugova (@blerinakllokoqirugova) on

View this post on Instagram

@luanavjollca ❤️

A post shared by Blerina Kllokoqi Rugova (@blerinakllokoqirugova) on

View this post on Instagram

Violeta ne BKR!

A post shared by Blerina Kllokoqi Rugova (@blerinakllokoqirugova) on

View this post on Instagram

@morenataraku #reddress #bkr

A post shared by Blerina Kllokoqi Rugova (@blerinakllokoqirugova) on

Artikuj të ngjashëm