VIP-at na e thanë – hija vjollce për sy është ajo që ju duhet që të dukeni trendi këtë vit

By

Met Gala-ja e këtij viti, na dha
inspirime të pafundme bukurie, nga qerpikët ekstra të gjatë dhe të ekzagjeruar
të Gigi Hadid e Lady Gagas, deri te kapja e flokëve bisht të dekoruara me një
milion aksesorë.

Mirëpo një trend që e pamë ngado,
prej pamjeve më të thjeshta e deri te ato më të ekstravagantet, ishin hijet
vjollce të syve, dhe pavarësisht se yjet kishin vënë atë grim për tapetin rozë
të Met Gala, e bukura e tërë kësaj, është se hija ngjyrë vjollce në sy mund të
përdoret edhe për çdo ditë.

Është e qartë që grimerët e artistëve
me famë botërore, e vendosën një trend kësaj here dhe është: Sytë në vjollce
ngjyrë rrushi!

Nga Jennifer Lopez, Dua Lipa e Liza
Koshy, këto të famshme na mahnitën me pamjen e tyre dhe është kaq e thjeshtë sa
mund ta apkikojmë edhe ne!

Burimi: Elle.com

image

The 2019 Met Gala Celebrating Camp: Notes on Fashion - Arrivals

The 2019 Met Gala Celebrating Camp: Notes on Fashion - Arrivals

Artikuj të ngjashëm