Rita Ora vjen në Kosovë gjatë prillit dhe ja pse (FOTO)

By

Një pjesë e të ardhurave nga secila çantë e shitur do të shkojën për bamirësi, konkretisht për “Women for Women International”, në vendin ku u lind Rita – Kosovë.

Rita Ora dhe marka gjermane Escada janë duke u përgatitu për
një kauzë të përbashkët: “Moda për gratë e pavarura dhe të forta”, për t’ju
ndihmuar grave të bëhen më të forta dhe të pavarura.

Ora është bashkua me drejtorin e kësaj marke për të krijuar
një linj të veçantë të çantave.

Escada do të dhurojë 15 euro për çdo çantë dhe do të shkojnë në “Women for Women International”, e cila synon të ndihmojë gratë e mbijetuara nga lufta, në mënyrë që ta rindërtojnë jetën e tyre.

Pasi u largua nga vendi në moshën 1 vjeçare, këngëtarja ka
kujtuar krizën ballkanike në vitin 1990, por ajo ka lidhje shumë të ngushta me
vendin e saj.

“Unë shkoj sa më shpesh që mundem, është një vend i rëndësishëm për mua”, tha Rita për Hollywood Reporte.

Kosova e nderoi këngëtaren me titullin e ambasadores disa
vjet më parë nga ish-Presidentja Atifete Jahjaga.

Gjatë intervistës, Rita tha se do të shkojë në Kosovë në muajin prill për të bërë disa punë bamirëse me fondin e kombeve të bashkuara për fëmijë (UNICEF)./Prive.al

Artikuj të ngjashëm