Nëna e futbollistit të njohur po lufton për jetën

By

Nëna e futbollistit të njohur është duke
luftuar sërish me jetën.

Bëhet fjalë për Dolores Aveiro, nëna e
Cristiano Ronalods, e cila është diagnostikuar me kancer në gji në vitin 2007
dhe ju nënshtrua një operacioni.

Sëmundja iu rikthye sërish pas 12 vitesh.

Në një intervistë të fundit ajo tha: ‘U
operova për herë të dytë në gji, po bëj radioterapi dhe po luftoj për jetën time”.

Dolores nuk dha më shumë detaje dhe njëjtë ka
vepruar edhe djali i saj.

Në vitin 2009, Ronaldo dhuroi 100 mijë paund për të ndërtuar një qendër të kancerit në spitalin që ia shpëtoi jetës nënës së tij./Prive.al

Artikuj të ngjashëm