DJ i njohur kosovar bëhet pjesë e labelit më të madh në botë (FOTO)

By

DJ Drop G, është bërë
pjesë e labelit Spinnin’ Records, kompani që njihet si më e madhja në përfaqësimin
e DJ/Producerëve, në botë.

Spinnin’ Records është
label në të cilin zhvilluan karrierë edhe emra të njohur të muzikës në botë si
Calvin Harris, Avicii tashmë i ndjerë dhe Martin Garrix.

Drop G, fillimisht ka
lansuar një projekt të rij remix në bashkëpunim me Labi Ramaj, i cili poashtu është
kosovar por jeton në Norvegji.

Drop G, nga muaji
qershor pritet të fillojë me publikimet e projekteve të tij me artistë të
njohur ndërkombëtarisht nga Spinnin’ dhe Warner Music Group.

Gjithë ky depërtim, u bë i mundur nga Leaf Managment drejtuar nga Hajriz Bajrami, kompani e themeluar në Kosovë që përfaqësonte edhe DJ-në e njohur./Prive.al

Artikuj të ngjashëm