Big Mama shfaqë shpirtin humanitar – merr për shërim në Turqi vajzën kosovare që vuan nga sëmundja e rëndë

By

Pas
kronikës së transmetuar në Klan Kosova për vajzën Hata Lati nga fshati Lubovec
i Skenderajt, e cila vuan nga një sëmundje e rrallë e lëkurës, shumë qytetarë
kanë kontribuar për shërimin e saj.

Familjarët
i thanë televizionit se për shërimin e vajzës është lajmëruar këngëtarja e
njohur Big Mama e cila e ka marrë për obligim që këto ditë ta marr vajzën për në
Turqi për  trajtim.

Babi i vogëlushes  Sami Lati  ka thënë për Klan Kosova, se vetëm ditën e djeshme janë grumbulluar mbi 12 mijë euro, dhe se për këtë ndihmë i është shumë falënderues të gjithë atyre që kontribuuan. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm